Kredyt odnawialny – wszystko co warto wiedzieć.

Kredyt odnawialny-wszystko co musimy wiedzieć.

Decydując się na gotówkę w banku np: kredyt, jest ich mnóstwo ale zwróćmy uwagę na jeden tzw: odnawialny, co powinno bardziej nas zachęcić bo już sama nazwa jest atrakcyjna.

Czy rzeczywiście będzie się odnawiał, a jak tak to co ile?

Taka gotówka to zabezpieczenie dla nas gdy niespodziewanie braknie nam pieniędzy do tzw: pierwszego. O taki kredyt możemy poprosić w dowolnym momencie w oddziale banku w którym mamy otwarty rachunek i gdzie dostajemy wypłatę, lub jeżeli prowadzimy działalność to możemy poprosić o taki kredyt na firmę. Ważne jest to aby dokładnie zapoznać się z informacjami aby w przyszłości lub przez jakieś nasze niedopatrzenie nie być zdziwiony przy ratach które będą pobierane z naszego konta automatycznie na poczet kredytu. Powinniśmy wiedzieć ile będziemy płacić i czy sami możemy ustalić dogodne spłaty pod swój budżet jaki mamy, czyli spłacamy tzw: odsetki od udzielonego kredytu, możemy co miesiąc lub raz w roku jak nam po prostu jest wygodnie. Takie informacje są dla nas ważne i wiemy od kiedy kredyt jest “żywy” na koncie, prowadząca osoba nas w banku powinna jak najlepiej nam wyobrazić żeby rozwiać nasze wątpliwości.

Odnawialny kredyt jest w stanie spoczynku dopóki mamy swoje pieniądze ale gdy się kończą to dalej możemy płacić za zakupy lub wypłacić te pieniądze z bankomatu. Od tego momentu gdy poruszymy dodatkowe środki ze swojego konta zaczyna być aktywny kredyt, który był nam przyznany. Taki kredyt odnawia się systematycznie umożliwiając płynność gotówki na koncie, jest wygodny, bezpieczny i dostępny prawie od razu po zgodnej weryfikacji przez bank.

Co musimy wiedzieć o kredycie.

O kredycie powinniśmy wiedzieć bardzo ważna też sprawę a mianowicie żeby go nie pomylić z debetem na karcie, między jednym a drugim istnieje duża różnica np:

  • debet na karcie to środki które wybieramy w całości lub częściowo z karty i mamy wtedy saldo ujemne, ale gdy dostajemy swoje to cała suma którą wybierzemy jest automatycznie pobierana za debet i znów mamy go na karcie, inaczej odnawialna pożyczka w banku.
  • kredyt można spłacić też w całości albo umówić się na jakieś raty i wtedy tylko część będzie pobierana z naszych środków. Natomiast jeżeli wykorzystamy całość i bank weźmie nasze pieniądze to następny miesiąc żyjemy z kredytu.

Co powinniśmy jeszcze wiedzieć o takim kredycie? Czy warto a może nie warto?

Jak chyba w każdej branży i tutaj znajdą się zwolennicy jaki przeciwnicy.

Ci pierwsi oczywiście są zadowoleni i zawsze mówić będą, że dodatkowa gotówka się przydaje czy na wczasy albo niezapowiedziane wydatki w domu.

Drudzy są nastawieni sceptycznie i może by się im się przydały pieniądze ale na kredyt nigdy się nie zdecydują bo uważają, że jest to zobowiązujące na lata i jest duży procent, nikt nie wie czemu może kiedyś zostali oszukani albo są ostrożni, każdy decyjac się na taki krok z dodatkową gotówka powinien jednak przemyśleć. Nie raz warto posłuchać doradcy, przemyśleć, nikt nam nie kazeod razu brać kredytu to ma być nasza decyzja świadoma więc warto nawet iść do banku dwa a może trzy razy i wysłuchać co mówi doradca.

Czy warto?

Tutaj analizując pewne rzeczy które możemy przewidzieć to warto mieć zabezpieczenie gdyż nigdy nie wiemy co los nam przyniesie a czasy mamy trudne i życie coraz droższe, więc taki kredyt może nie raz nam pomóc. Nie raz każdemu się zdążyły niezaplanowane wydatki czy szkoła dzieci, czy lekarz, czy po prostu wymarzone wakacje na które nie było stać a z taką gotówką możemy sobie już pozwolić. Wczasy z dziećmi, urlop w pracy to nam może pomóc w zrealizowaniu tych i innych naszych planów.

Natomiast jeżeli nie warto czyli minusy kredytów, możemy nazwać to zobowiązaniem z którym trzeba się liczyć decydując się na taki krok.

Jednak nasze czasy niezbyt wpływają u niektórych ludzi na całkowita płynność finansową i żeby zaspokoić swoje potrzeby lub naszych najbliższych duże grono osób decyduje się na taki kredyt bo jak sama nazwa mówi jest on odnawialny i spłacamy odsetki od głównej kwoty dzięki temu mamy dostęp do pieniędzy.

Na jaki okres jest przyznawany taki kredyt?

Za pierwszym razem cała procedura jest dłuższa i wydaje nam się to monotonne gdyż wszystko musimy podać, choć i tak mają w banku, luźniej czekamy na zaakceptowanie i od akceptacji to już tylko chwilą jak możemy cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi i spełniać swoje marzenia.

Taki kredyt jest przyznany na rok i jeżeli nie mamy utraty w spłacie to po tym czasie możemy przedłużyć. Więc sami widzimy że nie jest to kredyt dożywotni tylko czasowo określony. Gdy po raz kolejny będziemy się ubiegać czyli przedłużać to nie będziemy wypełniać tyle papierów co za pierwszym razem bo nie będzie potrzeby.
Wszystkie dane będą już w banku. Nasz doradca przy pierwszym spotkaniu powinien już nas poinformować jak wszystko będzie przebiegać przez cały czas kredytu.