Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

Czy można starać się o umorzenie kredytu hipotecznego?

Znajdujesz się w dziale pytania i odpowiedzi. Ty zadajesz pytanie,my na nie odpowiadamy. Zamiast pytania od czytelnika, dziś chcemy poruszyć sytuację, którą znaleźliśmy na forum poświęconym sprawom bankowym.

Z mężem mamy zaciągnięty kredyt hipoteczny, przez problemy finansowe sprawa od 2 lat jest u komornika. A niedawno bank zaproponował nam częściowe umoczenie długu (praktycznie 50%). Czy rzeczywiście takie coś może się zdarzyć i jak to wygląda od strony prawnej, bo powiem szczerze że przedstawiciel banku, z którym rozmawiałam, na moje oko to mocno coś koloryzuje. Jeśli bank by nam rzeczywiście umorzył kredyt, to jaki procent podatku trzeba zapłacić i co z komornikiem? Ma prawo żądać od nas jakiś pieniędzy za sprzedaż mieszkania, mimo że nie dzieje się to za jego pośrednictwem?

Nasza odpowiedź

Podsumowanie

Należy zawsze negocjować z bankiem, a z drugiej strony coraz częściej banki są skłonne z nami negocjować. W tym wypadku sprawa jest na tyle skomplikowana, że nie wiadomo co ściąga komornik i czy działa na rzecz banku oraz czy dług został sprzedany. Z tego co klient pisze to pewnie windykacje prowadzi bank, bo ma jakieś propozycje ugody co rokuje szanse powodzenia.