Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

Ranking kredytów gotówkowych

Ranking kredytów. Większość z nas co najmniej raz w życiu jest zmuszona do zaciągnięcia kredytu w banku. Niektórzy decydują się na duże kredyty np. mieszkaniowe, inni potrzebują mniejszych sum – np. kilku tysięcy złotych na remont łazienki czy zakup nowych mebli. Wzięcie pożyczki w banku wydaje się nam banalne, jednak należy pamiętać, że wybór kredytu musi być poprzedzony dokładną analizą kredytów dostępnych na rynku. Oto nasz ranking kredytów. Czytaj dalej…

Poznaj ocenę punktową swojej wiarygodności kredytowej

Po co stworzyliśmy ranking kredytów gotówkowych?

Eksperci finansowi zgodnie podkreślają, że przed wyborem kredytu bankowego powinno porównać się oferty kredytów z conajmniej 3 banków. Wybór kredytu bez zapoznania się z propozycjami konkurencyjnych placówek może bowiem skutkować tym, że zdecydujemy się na droższą i mniej atrakcyjną pożyczkę, której raty nie będą dostosowane do naszych potrzeb i znacznie przewyższą możliwości domowego budżetu.

Podczas poszukiwania kredytu nie należy również dawać skusić się reklamom, mówiącym, że dana pożyczka jest najlepsza – zawsze należy rzetelnie sprawdzić tego typu informacje i skonfrontować je z rzeczywistą ofertą innych banków.

Ranking kredytów metodą pierwotną

Oferty kredytowe można porównać na kilka sposobów. Tradycyjne rozwiązanie to udanie się do poszczególnych placówek bankowych i uzyskanie potrzebnych informacji od pracowników banków. Jest to jednak bardzo czasochłonne wyjście – wizyty takie mogą zająć nam nawet kilka tygodni.

Ponadto odwiedzając kolejne oddziały możemy zniechęcić się do dalszych poszukiwań najlepszego kredytu i zgodzić się na jedną z ofert tylko dlatego, by „mieć to już z głowy”. Rozwiązanie to jest również niekorzystne dla osób, które są mało asertywne – mogą one bowiem nie potrafić odmówić pracownikowi banku wzięcia nieatrakcyjnego kredytu.

Doradcy kredytowi

Kredyt można także wybrać dzięki pomocy doradcy finansowego. Przedstawi on nam podczas jednego spotkania oferty kredytów z kilku banków i pomoże wybrać pożyczkę dostosowaną do naszych potrzeb. Rozwiązanie takie pozwala więc na sporą oszczędność czasu, jednak nie wszystkie osoby darzą zaufaniem doradców finansowych.

Niektórzy uważają, że proponują oni kredyty z banków, w których otrzymują wyższe prowizje. Trzeba jednak pamiętać, że większość doradców to osoby uczciwe, które na pierwszym miejscu stawiają oczekiwania klienta, a nie swój własny zarobek. Dzieje się tak głównie dlatego, że każdy zadowolony klient poleci danego doradcę finansowego kolejnym osobom, co w perspektywie pozwoli mu na osiągnięcie wyższych zarobków.

Bezpłatna i szybka metoda na ranking kredytów

Jeśli jednak nie chcemy odwiedzać placówek poszczególnych banków, ani korzystać z porad doradcy finansowego, możemy skorzystać z bardzo ciekawego rozwiązania jakim jest ranking kredytów. Ranking kredytów jest bezpłatnym narzędziem dostępnym w Internecie. Umożliwia on porównanie ze sobą ofert poszczególnych banków bez wychodzenia z domu i tracenia wolnego czasu.

Przedstawia on dane na temat oprocentowania kredytów, długości okresu ich spłacania, a także maksymalnej wysokości udzielanej pożyczki. Informacje te są zestawione ze sobą w czytelny i jasny sposób, co znacznie ułatwia nam wybranie najatrakcyjniejszej oferty. Warto także podkreślić, że ranking kredytów umożliwia porównanie ofert różnych rodzajów kredytów: począwszy od kredytów konsumenckich i samochodowych, przez kredyty dla firm, aż do kredytów hipotecznych.

Ranking kredytów jest przygotowywany przez ekspertów w dziedzinie bankowości i finansów. Daje to więc gwarancję, że zawarte w nim dane są prawdziwe i rzetelnie zestawione. Ponadto jest on na bieżąco aktualizowany (najczęściej co miesiąc), dlatego nie zawiera on informacji przestarzałych.

Dzięki temu ranking kredytów nie wprowadza swoich użytkowników w błąd. Jego działanie jest bardzo proste. Wystarczy, że wybierzemy interesujący nas rodzaj kredytu i kwotę, którą chcemy pożyczyć, a wyświetlą nam się oferty poszczególnych banków, które spełniają określone przez nas kryteria. Wyróżnione zostaną przede wszystkim kredyty z najniższym oprocentowaniem, czyli te, które wiązać będą się z najniższymi kosztami.

Warto korzystać z internetowych rankingów ofert kredytowych. Dzięki nim szybko dowiadujemy się, który kredyt dostępny obecnie na rynku jest najlepszy. Ranking kredytów pozwala nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze – niższe oprocentowanie powoduje bowiem, że płacimy niższe odsetki od pożyczonego kapitału.

Pamietaj, nie zawsze najtańszy kredyt będzie najlepszym wyborem, dlatego ranking kredytów nie powinien być przez nas traktowany jak wyrocznia, która powie nam jaką decyzję podjąć, ale jak źródło cennych informacji wspierających nas w wyborze pożyczki.

Zobacz jeszcze raz ranking kredytów gotówkowych…