Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

Ranking kont firmowych

Ranking kont firmowych. Z przykrością trzeba stwierdzić, że niestety nie znajdziemy na rynku „idealnego” tego jednego rachunku dla biznesu. Każdy z przedsiębiorców ma swoje potrzeby i oczekiwania. Rachunek, którego poszukujemy powinien w znacznym stopniu odzwierciedlać profil prowadzonej działalności. Zupełnie inne oczekiwania będą posiadać właściciele sklepów a inne np. agenci ubezpieczeniowi. Rodzaj prowadzonej działalności determinuje cechy rachunku. Wychodząc naprzeciw tym potrzebą powstał ranking kont firmowych.

Ranking kont firmowych

Do stworzenia każdego rankingu czyli również rankingu kont firmowych potrzebujemy ustalić kryteria. Zatem kryteria mogą wpływać na decyzję, że dany rachunek firmowy jest najodpowiedniejszy.

Po analizach doszliśmy do wniosku, że klient oczekuje przede wszystkim:

Dla małych firm, w tym jednoosobowych, których profil działania opiera się o usługi w formie faktur sprzedaży ważne jest by rachunek był możliwie mało kosztowny. Takie firmy z powodów niewielkich obrotów nie mają ponad standardowych potrzeb z rynku usług finansowych.

W obszarze zainteresowania takich firm są rachunki, które w niewielkim stopniu generują koszty ich utrzymania. Pakiet, który obejmuje prowadzenie konta, bezpłatne przelewy do ZUS i US, dostęp elektroniczny do konta, karta do konta wraz z szerokim dostępem do sieci bankomatów i wpłatomatów oraz możliwość uzyskania kredytu obrotowego (linii kredytowe) zasadniczo wyczerpuje potrzeby przedsiębiorcy.

Parametry wykorzystane do stworzenia rankingu

Najważniejsze parametry jakie zostały wykorzystane w rankingu to:

Bywają banki, które firmom handlowym oferują w pakiecie terminale do płatności kartami. Jeśli wykonujesz wiele płatności przelewami, ważna będzie cena pojedynczego przelewu.

Jeśli firmy posiadają kasy fiskalne i dokonują obrotu gotówkowego powinny się zainteresować możliwością dokonywania tanich lub bezpłatnych wpłat utargów. Dostępność oddziału stacjonarnego może też być dodatkowym atutem.

Firma, która dynamicznie się rozwija może w przyszłości być zainteresowana specjalistyczną platformą informatyczną (wielostanowiskową) do obsługi kontrahentów, platformą wymiany walut czy też szybkimi przelewami transgranicznymi. Dla wielu dużych firm istotna będzie osobista opieka doradcy bankowego, który obejmie doradztwem finansowym firmę w zakresie pozyskania środków czy możliwości korzystnego lokowania nadwyżek finansowych.

Pamiętaj, zastanów się czego Twoja firma potrzebuje i oczekuje od banków. Dowiedz się jakie opłaty ponosi klient, gdy otrzymuje bezpłatne prowadzenie rachunku. Zapytaj o cenę karty, opłatę za przelewy o ilość dostępnych bezpłatnych bankomatów. Zapytaj również czy i jakie usługi dostaniesz w pakiecie z rachunkiem.

Jak w pełni wykorzystać ranking kont firmowych?

Przede wszystkim ranking jest dynamiczny i o przewadze jednego banku nad drugim mogą decydować detale, które w nim umieścimy. By poprawnie wytypować najbardziej pasujący do naszych potrzeb rachunek firmowy należy uzupełnić:

Po tak wypełnionym formularzu zapytania – ranking automatycznie się zaktualizuje. Otrzymamy ranking kont firmowych, który poza wymienionymi parametrami uwzględni również popularność danego konta wśród innych użytkowników.

Ranking kont firmowych powrót…