Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

Pakiet Kapitalny Zysk od Raiffeisen Polbank

Pakiet Kapitalny Zysk od Raiffeisen Polbank. W lipcu Raiffeisen Polbank przedstawił nam nowy produkt w swojej ofercie. Wspomniany pakiet kapitalny zysk jest połączeniem lokaty terminowej oraz produktu finansowego.

Korzyści z nowego pakietu Kapitalny Zysk

Co możemy zyskać dzięki pakietowi Raiffeisen Polbank? Otóż, będziemy mogli podzielić swoje środki pomiędzy dwie inwestycje – Pierwsza opcja to produkty inwestycyjne oraz zwykła lokata terminowa. Druga opcja to możliwość podzielenia środków na ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Fundusz i Pespektywa Uniqa oraz lokatę terminową.

Produkty inwestycyjne

Dla połowy wpłaconej kwoty możemy wybrać jedną z 4 strategii inwestycyjnych: bezpiecznej, stabilnej, zrównoważonej oraz agresywnej. Zostały one oparte na subfunduszach wchodzących w skład Raiffeisen SFIO Parasolowego.

Lokata terminowa

Druga połowa składki umieszczona zostaje na lokacie bankowej. W zależności czy wybierzemy opcję pierwszą czyli produkty inwestycyjne i lokata wtedy długości trwania tej lokaty oprocentowana jest 4% w przypadku lokaty na 3 miesiące lub 5% w przypadku lokaty założonej na 6 miesięcy.

Dla opcji drugiej czyli ubezpieczenie oraz lokata - oprocentowaną wynosi 5,5% w przypadku wyboru lokaty na 3 miesiące lub 4,5% w przypadku lokaty założonej na okres 6 miesięcy.

Pakiet Kapitalny Zysk idealnie wpasowuje się w nasze rozważania o rynkach kapitałowych. Jest niemal idealnym startem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestycjami i mają jeszcze niewielkie doświadczenie w funduszach inwestycyjnych.

Podsumowanie korzyści

Minimalna kwota wpłaty:

Jeżeli chodzi o kwoty jakie obowiązują to w przypadku funduszy inwestycyjnych kwota minimalna wynosi 10 000 zł (5000 zł trafia na lokatę terminową, 5000 zł trafia do TFI), chyba, że statut funduszu stanowi inaczej (nie dotyczy funduszy BlackRock, gdzie min. kwota to 5000 USD lub równowartość w PLN).

W przypadku produktu Fundusz & Perspektywa kwota minimalna to 40 000 (20 000 zł trafia na lokatę terminową, 20 000 zł to wpłata na Fundusz&Perspektywa).

Jak skorzystać z tej oferty?

Niestety pomimo iluzorycznego wyboru jaki daje nam bank na stronie z oferty można skorzystać jedynie w oddziale.

Przez Internet. Należy wypełnić formularz kontaktowy, a doradca z wybranego oddziału skontaktuje się celem umówienia spotkania i zaprezentowania pełnej oferty.

W placówce. Oczywiście należy odwiedzić placówkę Raiffeisen Polbank, a podczas spotkania doradca przedstawi szczegóły oferty.