Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

Numer karty kredytowej

Numer karty kredytowej. Gdy rozpoczynamy korzystanie z karty kredytowej powinniśmy wiedzieć jakie informacje są na niej zapisane. Płatności kartą w sklepie są standardowe natomiast przy dokonywaniu płatności kartą kredytową przez Internet poproszą Ciebie o podanie numeru karty kredytowej. Numer karty umieszczony jest w centralnej części karty. Jest to ciąg 16 cyfr podzielony na 4 bloki po 4 cyfry każdy.

Jakie informacje zawiera numer karty kredytowej?

Numer karty kredytowej to 16 cyfr zapisanych w 4 blokach po 4 cyfry. Co się ukrywa pod tymi cyframi?

Organizacje wydające karty kredytowe

Najbardziej rozpoznawalne marki kart kredytowych w Polsce to Visa i Master Card:

Pamiętaj, pierwsza cyfra na karcie 5 oznacza Master Card, 4 to Visa

Data ważności karty kredytowej

Co to jest kody CVV2?

Na rewersie karty poniżej paska magnetycznego, na pasku służącym do umieszczenia podpisu znajduje się numer karty lub jego końcówka oraz trzycyfrowy kod CVV2. Kod CVV2 służy do dodatkowej weryfikacji transakcji prowadzonych kartami w sklepach internetowych.

Pozostałe informacje

Wszystkie informacje dotyczące karty, posiadacza, rachunku, limitu karty znajdują się na pasku magnetycznym.

Pamiętaj, numer karty kredytowej nie oznacza konta do rozliczenia karty.

Numer karty kredytowej

Poznaj ocenę punktową swojej wiarygodności kredytowej

Wymiary karty kredytowej

Od 1985 roku każdy plastik w naszym portfelu jest znormalizowany. Oznacza to że każda karta czy to kredytowa czy bankomatowa ma takie same wymiary, które zostały ustalone przez organizację znaną pod skrótem ISO (International Organization of Standarization).

Wymiar karty kredytowej jest zapisany w normie ISO 7810 — Identification cards — Physical charakteristics, a jej wymiary to:

Norma ISO 7810 standaryzuje nie tylko wymiar karty kredytowej, ale również między innymi materiał z jakich mogą być wykonane. Wszystkie karty płatnicze muszą być wykonane z tworzywa sztucznego. Popularny płaski może być wykonany z PCV, PET, PE lub ABS.