Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

Najlepszy kredyt konsolidacyjny - skonsoliduj swoje wydatki

Najlepszy kredyt konsolidacyjny. Z pomocą kredytu konsolidacyjnego można wyplątać się z pętli kredytowej. Nieraz bywa tak, że spłacamy kilka kredytów w jednym czasie. Najczęściej zdarza się, że mamy do spłacenia jeden kredyt duży np. na mieszkanie i kilka drobnych gotówkowych. Zobacz nasz ranking i przekonaj się, że konsolidacja to dobre rozwiązanie.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Kredyt konsolidacyjny umożliwia połączyć wszystkie kredyty w jeden większy. Skonsolidowanie kredytów w jeden powoduje dłuższy okres kredytowania, ale też jedną niższą ratę. Na rynku bankowym dostępne są dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych.

Jest to kredyt konsolidacyjny hipoteczny, który może być przyznany na dłuższy okres i być niżej oprocentowany, ale zabezpieczony hipoteką naszej nieruchomości. Natomiast refinansowana wysokość zadłużenia wynosi do 90% wartości nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie. W niektórych bankach kredyt konsolidacyjny można spłacać do 30 lat.

Druga opcja to kredyt kosolidacyjny gotówkowy, przyznawany na krótszy czas, z wyższym oprocentowaniem i na niższą sumę, ale w tym przypadku nie jest wymagane zabezpieczenie.

Kredyt konsolidacyjny jest wart zainteresowania w każdej sytuacji, gdy jest nam ciężko podołać spłacanym ratom.