Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

Kredyt ratalny

Kredyt ratalny. Kredyty ratalne to ciągle gorący temat. Co pewien czas atakują klientów propozycje zakupów na raty, na tak zwane „zero procent”. Czy aby faktycznie kredyt ratalny zawsze oznacza zero procent? Na jakie „haczyki” można się natknąć przy okazji tak zwanego kredytu ratalnego? Przeanalizujmy temat. Ile w tym faktów, a ile mitów.

Kredyt ratalny — fakty i mity

Czym jest kredyt ratalny? To nic innego jak sprzedaż towarów i usług na raty, jednak w większości przypadków mamy do czynienia tutaj z towarami. Sprzedażą na raty zajmują się głównie duże sieci handlowe. To forma pobudzenia popytu i zainteresowanie klientów, tym że oto mogą dokonać zamiany przestarzałego sprzętu AGD, RTV czy mebli na bardzo korzystnych warunkach.

Poznaj ocenę punktową swojej wiarygodności kredytowej

Szczególnie w okresach przedświątecznych taka zachęta pada na podatny grunt. Milton Friedman jest autorem słynnego powiedzenia „nie ma darmowych obiadów”, biorąc te słowa pod rozwagę, przyjrzyjmy się jak to z tego rodzaju kredytami ratalnymi jest.

Podsumowanie kredytu ratalnego

Reasumując kredyt ratalny, ktoś za obietnice podmiotów zwaną zero procent musi zapłacić, tylko kto? Odpowiedź jest prosta, że za każdy kredyt ratalny płatnikiem będzie pan, pani — po prostu klient. Warto więc przygotować się na zakupy.

W tym przypadku korzystniej jest znaleźć kredyt gotówkowy, przy pomocy kalkulatora kredytów gotówkowych wyszukać najlepszej i najtańszej oferty i z gotówką wybrać się do sklepów i kupić potrzebny nam sprzęt. Czasem jest tak, że możemy uzyskać dodatkowy rabat płacąc gotówką.