Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

Kredyt gotówkowy porównanie

Kredyt gotówkowy. Jakie warunki należy spełnić by dostać kredyt gotówkowy? Przede wszystkim trzeba być osobą pełnoletnią, zatrudnioną lub prowadzącą działalność i oczywiście wykazać dochody. Od wysokości dochodów zależy, w jakiej wysokości kredyt nam przysługuje.

Poznaj ocenę punktową swojej wiarygodności kredytowej

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Decyzja o konieczności zaciągnięcia kredytu gotówkowego powinna być dobrze przemyślana i świadomie podjęta bez zbędnego pośpiechu. Spokojna analiza naszej sytuacji finansowej i podsumowanie domowego budżetu z pewnością pozwolą podjąć słuszną decyzję. Zanim sięgniemy po ten produkt koniecznie sprawdźmy ranking kredytów gotówkowych, który z pewnością ułatwi nam wybór najlepszego kredytu.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest produktem finansowym, który banki kierują do szerokiego grona klientów. Teoretycznie całą kwotę kredytu można przeznaczyć na dowolny cel, jednak większość banków wymaga od potencjalnych klientów, aby wypełniając wniosek wpisali cel, na jaki zamierzają przeznaczyć gotówkę.

Obecnie kredyt gotówkowy występuje w kilku postaciach. Oprócz tradycyjnego kredytu konsumpcyjnego jest jeszcze kredyt w postaci:

  • karty kredytowej,
  • kredyt w rachunku rozliczeniowo- oszczędnościowym.

Istnieje jednak duża różnica między tymi produktami. Przede wszystkim w przypadku zwykłego kredytu gotówkowego koniecznie musimy udać się do banku i jest to jednorazowa umowa. Chcąc otrzymać kolejny kredyt gotówkowy musimy podpisać następną umowę. W pozostałych przypadkach po terminowej spłacie nasz limit na karcie, bądź koncie jest ponownie aktywny i nie ma konieczności podpisywania kolejnej umowy.

Dla kogo kredyt gotówkowy

Zasady przyznawania kredytu gotówkowego są zazwyczaj podobne w większości banków. Przede wszystkim, aby móc starać się o kredyt gotówkowy trzeba mieć ukończone 18 lat i jakieś źródło dochodów. Banki tego rodzaju kredytów udzielają zarówno osobom fizycznym jak i firmom. Ze względu na minimum formalności i proste zasady kredyt gotówkowy jest niezwykle popularnym narzędziem do realizowania zakupów, imprez okolicznościowych takich jak komunie święte, chrzciny czy wakacyjne wyjazdy.

Zanim otrzymamy kredyt musimy przejść całą procedurę weryfikacyjną, która wpływa na ocenę banku i na tej podstawie zostaje wydana decyzja. Pierwszym elementem z całą pewnością są dochody potencjalnego kredytobiorcy. Musimy wykazać, że mamy źródło dochodu. Im nasza sytuacja finansowa jest stabilniejsza, a dochody wyższe, tym łatwiej o otrzymanie pozytywnej opinii.

Warto zauważyć, że lepiej są oceniane wnioski kredytowe osób pracujących na umowę o pracę, niż klientów prowadzących własną działalność. Również osoby, których wpływy na konto bankowe nie są regularne mogą się starać o kredyt, jednak jest go dużo trudniej uzyskać i kwota kredytu najczęściej jest niższa.

Drugim istotnym punktem jest sprawdzenie naszej wcześniejszej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej. Są tam przechowywane informacje na temat naszych wcześniejszych zobowiązań i terminowości ich spłacania. Jeśli na czas były spłacane wszystkie kredyty, karty kredytowe i inne zobowiązania finansowe to nie mamy się czym martwić. Sytuacja wygląda dużo gorzej jeśli nasze wcześniejsze zobowiązania nie były spłacane na czas. W takim przypadku dla banku jesteśmy nierzetelnymi klientami i decyzja o przyznaniu kredytu z całą pewnością będzie odmowna.

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Wybór kredytu nie jest wcale łatwą sprawą, ponieważ w tej chwili mamy ogromną ilość ofert, a banki prześcigają się w nowych promocjach, które mają przyciągnąć kolejnych klientów. Na pierwszy rzut oka większość z nich przedstawia się naprawdę zachęcająco, jednak analizując dokładniej poszczególne składniki danego kredytu można zobaczyć, że całkowity koszt kredytu jest bardzo wysoki.

Dlatego wybierając kredyt warto poświęcić na to naprawdę sporo czasu i nie wybierać pierwszej z brzegu oferty. Z pewnością ranking kredytów gotówkowych może nam znacznie ułatwić to zadanie. Obecnie większość z nas ma dostęp do Internetu, dzięki czemu bez wychodzenia z domu sprawdzimy, która oferta jest najlepsza.

Porównanie kredytów gotówkowych sposobem na trafny wybór

W tym celu już nie trzeba udawać się do doradcy inwestycyjnego, bo równie skutecznie można zrobić to samemu. Z pomocą przychodzą nam porównania i zestawienia ofert, które obecnie banki mają w swojej ofercie. Te narzędzia pozwalają na szybką weryfikację i ocenę najlepszych kredytów.

Wystarczy wpisać kryteria jakie nas interesują, a porównywarka kredytów gotówkowych w czytelny i niezwykle precyzyjny sposób znajdzie najatrakcyjniejsze oferty bankowe. Poszukując odpowiedniego kredytu koniecznie poświęćmy na to dużo czasu i sprawdźmy najlepsze oferty przedstawione w porównaniu. Dzięki temu unikniemy sporo dodatkowych kosztów związanych z obsługą drogiego kredytu. W ten sposób zadbamy o swoje finanse i znajdziemy ofertę, która najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę w trakcie wybierania kredytu gotówkowego?

Należy pamiętać, że każdy kredyt, to zobowiązanie najczęściej na kilkanaście miesięcy, a nawet kilka lat. Warto więc wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Coraz częściej banki zabiegając o klienta zaprzestają pobierania opłaty za przydzielenie kredytu. Jednak najważniejszą kwestią w kredycie gotówkowym jest roczna rzeczywista stopa oprocentowania RRSO, na którą należy zwrócić uwagę przeglądając oferty banków.

Kredyt gotówkowy porównanie

Pamiętaj, im wskaźnik RRSO jest niższy, tym mniej zapłacimy za kredyt.

Podsumowując, dobrze wybrany kredyt gotówkowy pozwoli zaspokoić szybko nasze bieżące potrzeby a przy tym nie zrujnuje naszego budżetu domowego.