Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

Getin Online wystartował z czwartą edycją promocji – Konto Perfekcyjne z Kartą Tanie Zakupy

Konto Perfekcyjne z Kartą Tanie Zakupy. Getin Online przygotował już czwartą edycje promocji – Konto Perfekcyjne z Kartą Tanie Zakupy. Dzięki niej odzyskamy 10% poniesionych wydatków, nie więcej jednak niż 300 złotych w skali roku.

Jaka będzie Twoja korzyść z promocji?

W przypadku promocji tanich zakupów naszą korzyścią jest kwota 10% wartości operacji bezgotówkowych dokonanych kartą lub poprzez aplikację do płatności mobilnych w punktach handlowo – usługowych.

Jest jednak małe ale, otóż nagroda będzie wypłacana co miesiąc na nasze konto, ale nie może ona przekroczyć 40 złotych. Natomiast łączna roczna wartość promocji w danym roku kalendarzowym nie może przekroczyć 300 zł. (zapis o tyle ważny na wypadek, gdyby bank zdecydował się przedłużyć promocję na kolejne lata).

Co to oznacza dla nas? Otóż jeżeli możemy otrzymać 10% miesięcznego zwrotu, ale kwota nie może przekroczyć 40 złotych, to po prostych wyliczeniach daję nam to kwotę 400 złotych. Czyli wspomniane 400 złotych to minimalna kwota, jaką musimy wydać miesięcznie na zakupy, by cieszyć się maksymalnym zwrotem.

Warunki jakie należy spełnić, by wziąć udział w promocji

Jeżeli chodzi o promocję Getin Online warunki nie są ani trudne ani skomplikowane do spełnienia. Oczywiście pierwszym warunkiem jest założenie konta, poza tym zwrot 10% poniesionych wydatków otrzymamy kupując w określonych regulaminem sklepach.

W regulaminie promocji jest to ujęte w następujący sposób, „za sklep Organizator uznaje te punkty handlowo-usługowe, które oznaczone są kodem akceptanta”.

Upraszczając zwrot otrzymamy za zakupy produktów spożywczych, w tym produktów alkoholowych (co może być dobrą wiadomością również dla studentów), a także otrzymamy zwrot za zakupy na stacjach benzynowych, co może cieszyć wszystkich kierowców.

Czym jest jednak kod akceptanta? Kod akceptanta czyli Merchant Category Code (MCC) jest to cztero-cyfrowy numer przypisany do sklepu lub usługodawcy przez MasterCard lub VISA, w momencie kiedy rozpoczyna on akceptowanie płatności kartami płatniczymi.

Czas trwania promocji

Promocja trwać będzie do odwołania przez bank

Co jeszcze należy wiedzieć o promocji?

W tym przypadku to bardzo dobre pytanie. Otóż po pierwsze opłata za obsługę promocyjnej karty wynosi 3,99 zł miesięcznie, ale niestety to nie wszystko. Jak się okazuje w związku z obowiązującą od 1 stycznia 2015 r. zmianą przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nagroda podlega opodatkowaniu i to aż 19%.

Co to oznacza dla nas? Otóż należy zweryfikować premię jaka Getin nam wypłaci. Nie będzie to 40 złotych miesięcznie a zaledwie 28,41 zł. Od kwoty 40 złotych należy najpierw odjąć 7,6 (7,6 = 19% z 40) a następnie 3,99 (opłata za kartę)

Atrakcyjność tej oferty pozostawiamy do waszej oceny, my jednak mamy mieszane uczucia, ale argumentem przemawiającym za tą promocją jest możliwość zrezygnowania z niej w każdym momencie, bez utraty poprzednio wypłaconych premii.

Opodatkowanie premii

Każdy dochód powinien zostać opodatkowany. W związku z obowiązującą od 1 stycznia 2015 r. zmianą przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nagroda podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych, o jakim mowa w art. 30 ust.1 pkt 4b tej ustawy — w wysokości 19% od przychodu. Bank zgodnie z art. 41 ust.4 ww. ustawy jest zobowiązany potrącić podatek od kwoty nagrody i przekazać do właściwego urzędu skarbowego.

Co jeszcze otrzymamy z kontem „perfekcyjnym”?

Konto perfekcyjne jest kontem darmowym, ale jedynie pod pewnymi warunkami. By konto w Getin banku było faktycznie darmowe musimy:

Gdy nie zostanie spełniony przynajmniej jeden warunek miesięczna opłata za prowadzenie rachunku wynosić wtedy będzie 9,99 zł.

Pozostałe znaczące parametry konta są jednak darmowe: