Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

Kody CVV, CVC i CID

Kod CVV, CVC i CID. Czym są kody CVV, CVC i CID? do czego służą i gdzie można je znaleźć? Wydaje się, że to najczęściej nurtujące nas pytania. Zanim jednak przejdziemy do odpowiedzi na te pytania postawmy się w sytuacji, gdy chcemy kupić coś przez Internet. Przy zakupach w sklepach internetowych czy też dokonywaniu innych płatności za pośrednictwem Internetu po wpisaniu standardowych danych jak: numer karty, data ważności oraz imienia i nazwiska posiadacza karty proszeni jesteśmy o podanie kodu.

Czym są kody CVV, CVC i CID i do czego służą?

Kod jak sama nazwa wskazuje to pewna forma zabezpieczenia – zakodowania. Kody te to ciąg liczb, który faktycznie służy dodatkowemu zabezpieczeniu transakcji Internetowych.

Pamiętaj, kod CVV, CVC i CID nie zabezpieczy naszych transakcji w przypadku zgubienia lub kradzieży karty. W takim przypadku należy jak najszybciej zablokować kartę. Warto również pomyśleć o ubezpieczeniu karty od kradzieży. W niektórych bankach można również otrzymać dodatkową autoryzację przez telefon na płatności internetowe powyżej ustalonej kwoty.

Kod CVV niczym nie różni się od kodu CVC i CID. Są to po prostu inne nazwy tego samego zabezpieczenia. Rozbieżności w nazewnictwie kodów na kartach wzięły się z różnej nomenklatury stosowanej przez wydawców kat kredytowych i płatniczych.

Kody trzech najwiekszych wydawców kart

American Express jako jedyna z pośród wymienionych używa 4 cyfr kodu. Visa oraz Master Card używają trzy cyfrowych.

Poznaj ocenę punktową swojej wiarygodności kredytowej

Gdzie szukać kodów CVV, CVC i CID?

Pomimo niewielkich rozbieżności w nazewnictwie kodów bezpieczeństwa umieszczonych przez wydawców na kartach, jego znalezienie nie powinno stanowić większego problemu. W tym przypadku organizacje są zgodne.

Kodów należy szukać na rewersie karty po prawej jej stronie, nieco powyżej środka karty.

Kody CVV, CVC i CID