Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

Kalkulator kredytów gotówkowych

Kalkulator kredytów gotówkowych. Wszystkie produkty bankowe przedstawione na tej stronie są dostępne online. By zamówić dany produkt wystarczy wypełnić odpowiedni formularz widniejący przy wybranym produkcie.

Zanim przejdziemy do omawiania narzędzia jaki jest kalkulator kredytów gotówkowych pochylmy się nad definicją kredytu gotówkowego. Kredyt gotówkowy czyli inaczej kredyt konsumpcyjny udzielany jest osobom fizycznym na dowolny cel.

Bank nie kontroluje na co przeznaczysz kredyt. Kredyt gotówkowy spłacany jest według planu spłat w ratach miesięcznych malejących lub stałych, najczęściej ze zmiennym oprocentowaniem. Okres kredytowania przy kredycie gotówkowym to maksymalnie 8 lat. Kredyt jest wypłacany w formie gotówkowej lub przelewem. Często udzielany jest bez dodatkowych zabezpieczeń, najchętniej klientom z dobrą „historią kredytową”. Wysokość kredytu jest uzależniona od zdolności kredytowej klienta.

Poznaj ocenę punktową swojej wiarygodności kredytowej

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

Decyzja o konieczności zaciągnięcia kredytu gotówkowego powinna być dobrze przemyślana i świadomie podjęta bez zbędnego pośpiechu. Spokojna analiza naszej sytuacji finansowej i podsumowanie domowego budżetu z pewnością pozwolą podjąć słuszną decyzję. Zanim sięgniemy po najkorzystniejszy kredyt gotówkowy koniecznie sprawdźmy ranking kredytów gotówkowych czy obliczmy sobie wysokość rat, w czym bez wątpienia pomoże nam kalkulator kredytu gotówkowego.

Kalkulator kredytów gotówkowych - raty równe i raty malejące

Czym jest kredyt gotówkowy?

Często popełnianym będę przy podejmowaniu decyzji jest pośpiech. Zanim więc zaczniemy szukać tanie kredyty gotówkowe i korzystać z narzędzi jakimi są:

  • Kalkulator kredytów gotówkowych
  • Ranking kredytów gotówkowych
  • Porównanie kredytów gotówkowych

Rozważmy w ogóle czym jest kredyt gotówkowy i jak możemy go zdefiniować. Otóż Kredyt gotówkowy jest produktem finansowym, który banki kierują do szerokiego grona klientów. Teoretycznie całą kwotę kredytu można przeznaczyć na dowolny cel, jednak większość banków wymaga od potencjalnych klientów, aby wypełniając wniosek wpisali cel, na jaki zamierzają przeznaczyć gotówkę.

Obecnie kredyt gotówkowy występuje w kilku postaciach. Oprócz tradycyjnego kredytu konsumpcyjnego jest jeszcze kredyt w postaci karty kredytowej oraz kredyt w rachunku rozliczeniowo- oszczędnościowym.

Chcąc otrzymać kolejny kredyt gotówkowy musimy podpisać następną umowę. W pozostałych przypadkach po terminowej spłacie nasz limit na karcie, bądź koncie jest ponownie aktywny i nie ma konieczności podpisywania kolejnej umowy.

Dla kogo jest przeznaczony kredyt gotówkowy?

Zasady przyznawania kredytu gotówkowego są zazwyczaj podobne w większości banków. Przede wszystkim, aby móc starać się o kredyt gotówkowy trzeba mieć ukończone 18 lat i jakieś źródło dochodów. Banki tego rodzaju kredytów udzielają zarówno osobom fizycznym jak i firmom. Ze względu na minimum formalności i proste zasady kredyt gotówkowy jest niezwykle popularnym narzędziem do realizowania zakupów, imprez okolicznościowych takich jak komunie święte, chrzciny czy wakacyjnych wyjazdów.

Zanim otrzymamy kredyt musimy przejść całą procedurę weryfikacyjną, która wpływa na ocenę banku i na tej podstawie zostaje wydana decyzja. Pierwszym elementem z cała pewnością są dochody potencjalnego kredytobiorcy. Musimy wykazać, że mamy źródło dochodu. Im nasza sytuacja finansowa jest stabilniejsza a dochody wyższe, tym łatwiej o otrzymanie pozytywnej opinii.

Kalkulator kredytów gotówkowych - zdolność kredytowa

Warto zauważyć, że lepiej są oceniane wnioski kredytowe osób pracujących na umowę o pracę, niż klientów prowadzących własną działalność. Również osoby, których wpływy na konto bankowe nie są regularne mogą się starać o kredyt, jednak jest go dużo trudniej uzyskać i kwota kredytu najczęściej jest niższa.

Drugim istotnym punktem jest sprawdzenie nas w Biurze Informacji Kredytowej. Są tam przechowywane informacje na temat naszych wcześniejszych zobowiązań i terminowości ich spłacania. Jeśli na czas były spłacane wszystkie kredyty, karty kredytowe i inne zobowiązania finansowe, to nie mamy się czym martwić. Sytuacja wygląda dużo gorzej jeśli nasze wcześniejsze zobowiązania nie były spłacane na czas. W takim przypadku dla banku jesteśmy nierzetelnymi klientami i decyzja o przyznaniu kredytu z całą pewnością będzie odmowna.

Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy?

Wybór kredytu nie jest wcale łatwą sprawą, ponieważ w tej chwili mamy ogromną ilość ofert, a banki prześcigają się w nowych promocjach, które mają przyciągnąć kolejnych klientów. Na pierwszy rzut oka większość ofert przedstawia się naprawdę zachęcająco, jednak analizując dokładniej poszczególne składniki danego kredytu można zobaczyć, że całkowity koszt kredytu jest bardzo wysoki.

Dlatego wybierając kredyt warto poświęcić na to naprawdę sporo czasu i nie wybierać pierwszej z brzegu oferty. Z pewnością kalkulator kredytów gotówkowych może nam znacznie ułatwić to zadanie. Obecnie większość z nas ma dostęp do Internetu, dzięki czemu bez wychodzenia z domu sprawdzimy, który kredyt gotówkowy przez Internet jest dla nas najlepszy.

Kalkulator kredytów gotówkowych sposobem na trafny wybór

Jeśli jesteśmy zdecydowani na kredyt, to szukajmy najpierw kalkulator kredytów gotówkowych, który zapewni nam dostęp do większej liczby produktów. To narzędzie pozwala na szybką weryfikację i ocenę najlepszych kredytów.

Wystarczy wpisać kryteria jakie nas interesują, a kalkulator kredytów gotówkowych w czytelny i niezwykle precyzyjny sposób znajdzie najatrakcyjniejsze oferty bankowe. Poszukując odpowiedniego kredytu koniecznie poświęćmy na to dużo czasu i sprawdźmy najlepsze oferty przedstawione w rankingu. Dzięki temu unikniemy sporo dodatkowych kosztów związanych z obsługą drogiego kredytu. W ten sposób zadbamy o swoje finanse i znajdziemy ofertę, która najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Czym się charakteryzuje najkorzystniejszy kredyt gotówkowy?

Często banki w reklamach posługują się takimi frazesami jak: tani kredyt gotówkowy czy najkorzystniejszy kredyt gotówkowy. Czy należy ich zaufać? Jak możemy wierzyć, że akurat ta oferta w tym banku to najtańszy kredyt gotówkowy na rynku jak nie mamy odniesienia do innych ofert?

Morał jest z tego prosty nie należy ufać zbytnio reklamom i samemu zacząć działać. Nie martw się to nic trudnego – na początek oblicz ratę kredytu gotówkowego stosując do tego nasz prosty kalkulator kredytu gotówkowego.

Po wpisaniu podstawowych danych czyli wysokości kredytu oraz okresu kredytowania otrzymasz oferty niemalże wszystkich banków dostępnych w danym momencie na rynku. Sam wybierzesz, która oferta spełnia Twoje oczekiwania i który to ten najkorzystniejszy kredyt gotówkowy.

Jak już wiesz jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt gotówkowy to jeszcze krótko powiemy czym się on charakteryzuje. Otóż tanie kredyty gotówkowe to takie, w których nie tylko RRSO jest niskie ale pozostałe koszty kredytu, które niekoniecznie mogą być uwidocznione w wysokości raty.

Czym się charakteryzuje najkorzystniejszy kredyt gotówkowy?

Najważniejszym parametrem określającym kredyt jest całkowity koszt kredytu, który uwzględnia koszty ubezpieczenia na życie, koszty ubezpieczenia od utraty pracy, koszty ustanowienia zabezpieczenia, koszty przelewów, koszty prowadzonego rachunku do spłat kredytu.

Więcej o CCK.

Kalkulator kredytu gotówkowego - podsumowanie

Podsumowanie może być tylko jedno – na rynku bankowym jest tak dużo ofert i tak często się one zmieniają, że warto korzystać z dostępnych narzędzi jakimi są:

  • Kalkulator kredytów gotówkowych
  • Ranking kredytów gotówkowych
  • Porównanie kredytów gotówkowych

by zawsze mieć możliwość znaleźć najtańsze kredyty gotówkowe.

Powrót do kalkulatora kredytów gotówkowych