Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

Co to jest kredyt ratalny?

Pytanie od czytelnika:

Co to jest kredyt ratalny?

Nasza odpowiedź:

Kredyt ratalny. Obiegowo pod pojęciem kredyt ratalny, klient rozumie kredyt związany z kupnem towaru w sklepie, gdzie jednocześnie załatwia wszystkie formalności, związane z zakupem na raty. Kredyt gotówkowy też mieści się w pojęciu kredytu ratalnego, bowiem spłata takiego zobowiązania następuje zwykle przez spłatę miesięcznych rat.

Zajmijmy się jednak kredytem ratalnym w sensie zakupu towarów i usług na raty. Kredyty ratalne stają się coraz bardziej popularne, a w każdym sklepie możemy korzystając z tej formy kupić sprzęt RTV, AGD, materiały budowlane, meble itd.

W sklepach czekają na nas przedstawiciele banków, którzy bardzo szybko są w stanie „usatysfakcjonować” klienta, szczególnie gdy mają w ofercie 0% jako oprocentowanie kredytu.

Przyjmujemy taką ofertę jako promocję i szybko podejmujemy decyzje. Wzbudzenie potrzeby posiadania określonego towaru powoduje, że nie dokonujemy wnikliwej analizy umowy na zakup towarów i usług.

Na co zwrócić uwagę przy kredycie ratalnym

Poznaj ocenę punktową swojej wiarygodności kredytowej

Próżno, by szukać banku, który nie stosuje podobnych procedur. Zatem powiedzmy sobie, na co należy zwrócić uwagę w zapisach takiej umowy kredytowej (przyjmujemy, że oprocentowanie nominalne wynosi 0,00%):

Na zakończenie powstaje więc pytanie czy warto się śpieszyć z zakupami? Wydaje się, że ani towaru, ani promocji nie zabraknie. Rynek obecnie jest zdecydowanie rynkiem klienta i nie ma powodu by dać się oszukiwać.

Pamiętaj, zanim podpiszesz umowę o kredyt na zakup towarów i usług dokładnie przeanalizuj jego zapisy. Czasem warto skorzystać z linii kredytowej lub karty, aby nie ponosić dodatkowych opłat.

Pamiętaj, zanim podpiszesz umowę poproś o formularz informacyjny i Ogólne Warunki Ubezpieczenia – bo warto się przygotować do podpisania umowy, będącej formą zobowiązania.