Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

BGŻ Optima - Lokata bezkarna z oprocentowaniem nawet do 35%!

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima. Z pewnością na dzień dzisiejszy jest to najlepsza lokata bankowa na rynku i jedynie szkoda, że ta promocja trwa jedynie do końca czerwca, Jednak co skłania nas do takiego twierdzenia, dlaczego niby akurat ta lokata ma być najlepsza? Prześledźmy wszystkie za i przeciw lokaty bezkarnej.

Dlaczego to tak wyjątkowa okazja?

Zanim przejdziemy do suchych faktów dotyczących lokaty czyli naszych za i przeciw, pobawmy się troszkę liczbami. No to dlaczego niby jest to najlepsza obecnie oferta na rynku?

Lokata bezkarna w BGŻ Optima jest oprocentowana 4% w skali roku, co samo w sobie nie jest imponujące, ponieważ można znaleźć lokaty oprocentowane wyżej. To co robi w tym przypadku dużą różnicę, to bonus 80 zł jaki możemy otrzymać zakładając taką lokatę.

Wpłacając minimalną kwotę 1000 złotych po trzech miesiącach otrzymamy 1088,10 złotych (jest to kwota netto po odliczeniu podatku Belki) czyli roczna stopa zwrotu to dokładnie 35,24%.

Premia za otworzenie lokaty bezkarnej jest jednak stała i wynosi 80 złotych bez względu na jej wysokość, co powoduje, że przy wpłacie maksymalnej kwoty 20 000 złotych oprocentowanie w skali roku spada do 4,84% — co i tak jest bardzo dobrym wynikiem ponieważ nasz zysk to 242 zł.

Jestem za — czyli plusy i minusy lokaty bezkarnej

Bezspornymi plusami tej promocji są:

Wertując regulamin nie natrafiliśmy na dużo minusów ale jednak są:

Podsumowanie czyli co musisz jeszcze wiedzieć

Co jeszcze musisz wiedzieć na temat tej promocji by mieć pełen obraz? Zróbmy małe podsumowanie wszystkich informacji jakie udało nam się znaleźć:

Podsumowując, pomimo nielicznych minusów jest to bardzo dobra oferta i gorąco zachęcamy do skorzystania z niej.