Niebiesko czarne logo Totalbank.plOdpowiadamy na Twoje pytania
Element ozdobny

Nawet 450 zł nagrody za posługiwanie się kartą Diners Club

Promocja kart Diners Club. Dokładnie pierwszego sierpnia Diners Club rusza z ciekawym konkursem dla wszystkich posiadaczy kart Diners Club — „Płacę i korzystam”. Możemy otrzymać aż do 450 złotych za regularne korzystanie z kart płatniczych.

Kto może zostać uczestnikiem konkursu?

W Konkursie mogą wziąć udział osoby, które posiadają dowolną kartę Diners Club lub w okresie trwania promocji zostaną jej posiadaczami, czyli do 31 października.

Uczestnicy promocji zostaną podzieleni na dwie grupy czyli konkurs będzie przeprowadzony niezależnie dla obu grup z zastrzeżeniem, że „uczestnik nie może w trakcie trwania Konkursu zmienić kwalifikacji do Grupy”

Zasady i nagrody promocji „Płacę i korzystam”

Skoro uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dwie grupy wydaje się oczywistym, że zasady jak i nagrody zostały podzielone pomiędzy te grupy.

Zasady dla pierwszej grupy:

Zasady dla drugiej grupy:

Pozostałe zasady są wspólne:

Wady i zalety karty płatniczej Diners Club

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę w konkursie, to wysokość kwot, jakie trzeba wydać, by mieć szansę na nagrody. Przypomnijmy jest to min 500 zł w przypadku pierwszej grupy i 1000 zł dla drugiej grupy, co w porównaniu do promocji bankowych jest dość wysokim pułapem – trzeba jednak pamiętać, że karty Diners Club są dość ekskluzywnym produktem.

Kolejną wadą karty w porównaniu do bankowej konkurencji to fakt, że karty Diners Club wydawane są przez prywatną firmę, a co za tym idzie w tym przypadku, są to jedynie karty obciążeniowe, których zadłużenie trzeba spłacić w całości do końca okresu rozliczeniowego.

Karty Diners Club i karty wydawane przez banki różnią się również fizycznie Numer karty Diners Club składa się z 14 cyfr, czyli jest krótszy niż w przypadku Visy i MasterCarda.

Kolejną fizyczną różnicą to brak chipa na karcie Diners Club, który jest już standardem dla kart wydawanych przez banki. Wiąże się to z możliwymi problemami z dokonaniem płatności w niektórych punktach w Polsce i zagranicą (np. we Francji na autostradzie wymagana jest karta z chipem), a weryfikacja następuje poprzez podpis

Dużą zaletą, o której należy wspomnieć są dodatkowe pakiety ubezpieczeń i usług dodatkowych. Na przykład nastolatek z kartą DC ubezpieczony jest w podróżach zagranicznych na kwotę 1 mln USD. Do tego dołączane specjalne ubezpieczenie kosztów leczenia obejmującego także amatorskie uprawianie sportu, akcje ratownicze oraz koszty obsługi prawnej do 20 tys. zł. Oczywiście nie możemy oczekiwać takich samych kwot ubezpieczeniowych w bankach, a jeżeli tak to będą bardzo słono kosztować.

Czas trwania konkursu

Czas trwania konkursu jest przewidziany na trzy miesiące od 1 sierpnia do 31 października 2014 r.